Yhteystiedot

Pirkan Helmen toimisto 

OLEMME MUUTTANEET!  - UUSI OSOITE 18.6.2021 ALKAEN:

Sääksmäentie 772, 37700 SÄÄKSMÄKI
Voipaalan taidekeskus, Pakari-rakennus

Johtuen epidemia-ajasta, noudatamme valtioneuvoston laajaa etätyösuositusta ja vältämme fyysisiä kontakteja.  

Meidät tavoittaa tavanomaiseen tapaan puhelimitse ja sähköpostitse, mutta kaikki tapaamiset toteutamme toistaiseksi etäyhteydellä Teams-alustalla.

Kuva Hämeen ammattikorkeakoulun B-rakennuksesta ulkoapäin.
Piirroskuva kirjekuoresta

Paperiposti

Toimiston ollessa suljettu, paperipostin voi jättää  lukittuun ulkopostilaatikkoomme osoitteessa Sääksmäentie 772. 

Rahoitushakuun liittyen suosittelemme käyttämään sähköistä asiointipalvelua  https://hyrra.ruokavirasto.fi/

Piirroskuva @-merkistä

Sähköposti

toimisto@pirkanhelmi.fi

Toimisto-osoitteeseen lähetetty sähköposti ohjautuu automaattisesti sekä toiminnanjohtajalle että hankeneuvojalle ja on siten nopein tapa tavoittaa Pirkan Helmi.

europedirect@pirkanhelmi.fi

EUROPE DIRECT Häme & Pirkanmaa - EU-tietopisteemme oma sähköpostiosoite.

Toiminnanjohtaja

Eliisa Vesisenaho (lomalla 19.7.-10.8.)
p. 040 750 2242
eliisa.vesisenaho@pirkanhelmi.fi

- Yritystukien hakuneuvonta
- Sidosryhmäyhteistyö
- EUROPE DIRECT - EU-tietopistetoiminta
- Hallinto ja talous







Kuvassa Eliisa Vesisenaho.

Hankeneuvoja

Anna Kulmakorpi (lomalla 1.-31.7.)
p. 0400 226 676
anna.kulmakorpi@pirkanhelmi.fi

- Yleishyödyllisten hankkeiden 
  hakuneuvonta
- Yleishyödyllisten ja yrityshankkeiden 
  maksatusneuvonta
- Muutoshakemukset
- Uutta virtaa paikallistoimintaan -hanke
- NuorisoLeader
- Viestintä


Kuvassa Anna Kulmakorpi.

Hanketyöntekijä

Eeva Osa 
p. 040 647 4360
eeva.osa@pirkanhelmi.fi

- Yhteistyöstä voimaa -hanke
- Eteläisen Pirkanmaan paikallisyhteisöt yhteisvoimin torjuntatalkoisiin -hanke


Kuvassa Anna Kulmakorpi.

Kampanjakoordinaattori

Mimmi Virtanen
p. 040 514 3108
mimmi.virtanen@pirkanhelmi.fi

- Tämänkin kaiken EU-mahdollistaa -kiertue

Kuvassa Anna Kulmakorpi.

Puheenjohtaja

Panu Raivio
p. 050 411 8183
puheenjohtaja@pirkanhelmi.fi

Lisäksi yritystukihakemusten valmisteluun liittyen alueen
toimijoiden apuna ovat

Akaan, Urjalan ja Valkeakosken alueella
rahoitusneuvoja Piritta Forstén, p. 040 335 6081, etunimi.sukunimi@valkeakoski.fi


Ota yhteyttä tai anna palautetta toiminnastamme!